PI Tyglowe

służą do topienia miedzi i jej stopów, aluminium, innych metali nieżelanych oraz żeliwa i staliwa.

Urządzenie składa się: z zasilacza tyrystorowego będącego przetwornicą prądu o częstotliwości sieciowej na prąd o częstotliwości 3 – 4 kHz, baterii kondensatorów kompensacyjnych oraz zestawu topielnego.

Zasilacz tyrystorowy połączony jest szynami miedzianymi z częścią topielną wyposarzoną we wzbudnik, tygiel topielny wraz z izolacją termiczną oraz mechaniczną część wychyłową.

Wychylanie zestawu topielnego w celu wylania metalu realizowane jest za pomocą  motoreduktora z płynną regulacją prędkości wychylania.

W przypadku pieców do topienia metali nieżelaznych tygiel topielny  standardowy, z węglika krzemu ( SiC), np. typu AXO, umieszczony jest wewnątrz cewki indukcyjnej i odizolowany wełną kaolinową lub masą  ubijaną niespiekalną. Regulator temperatury reguluje moc  pieca zasilacza tak, aby po osiągnięciu zadanej temperatury tygla, utrzymać ją na żądanym poziomie.

W przypadku pieca do topienia żeliwa lub staliwa, tygiel wykonywany jest z masy ubijanej spiekalnej, lub  gotowy standardowy tygiel z masy korundowej osadzany jest we wzbudniku w masie ubijanej niespiekalnej.

Zasilacz tyrystorowy połączony jest  torami wysokoprądowymi  z zestawem topielnym. Na czas przechylania tygla  tory są rozłączane automatycznie.

W przypadkach, gdy do roztopienia wsadu z żeliwa lub staliwa konieczna jest wysoka częstotliwość, piece zasilane są z zasilaczy tranzystorowych o częstotliwości prądu wzbudnika 20 – 100 kHz.

Piece Indukcyjne DUO

posiadają dwa zestawy topielne, które mogą być wyposażone w mechanizmy wychylania w celu wylania roztopionego metalu, lub jeden zestaw może być wychylany, natomiast drugi może być wyposażony w podnoszony wzbudnik, w celu wyjęcia tygla z metalem.

Piece Indukcyjne z podnoszonym wzbudnikiem

mają możliwość  swobodnej wymiany tygli w zależności od topionego metalu.

PIECE INDUKCYJNE W PROCESIE UTYLIZACJI ZŁOMU ELEKTRONICZNEGO

współpracujące z linią topienia łukowo - indukcyjnego

najczęściej wykonujemy dla firm zajmujących się recyklingiem metali